Varugeneraatorid

Baltikumi elektrigeneraatorite ja taastuvenergia projektijuht

Ivar Lilander

Tehniline juht, diiselgeneraatorite hooldus ja remont

Siim Kukk

Cummins diiselgeneraatorid

Onan meregeneraatorid

CUMMINS DIISELGENERAATORID

Diisliga töötavad Cummins`i generaatorikomplektid on kõikjal maailmas endiselt esimene valik turva- ja avariitoitesüsteemideks. Cumminsi diiselgeneraatori komplekt, mis suudab käivituda ja anda toidet vähem kui 10 sekundiga ning pakkuda nimivõimsust ühe etapiga, on robustse usaldusväärsuse ning mehaanilise ja elektrilise töökindluse musternäidis. Diiselgeneraatorid sobivad hästi ka tarbevoolu tipp-perioodi tootmisjaamadele, hajustootmise jaamadele, tippkoormuse hajutamiseks (või jaotamiseks) ning suurte kommerts- või tööstusjaamade võimsusjuhtimiseks.

Omadused ja eelised

Diisliga töötavad generaatorikomplektid on kõikjal maailmas endiselt esimene valik turva- ja avariitoitesüsteemideks. Cumminsi diiselgeneraatori komplekt, mis suudab käivituda ja anda toidet vähem kui 10 sekundiga ning pakkuda nimivõimsust ühe etapiga, on robustse usaldusväärsuse ning mehaanilise ja elektrilise töökindluse musternäidis. Diiselgeneraatorid sobivad hästi ka tarbevoolu tipp-perioodi tootmisjaamadele, hajustootmise jaamadele, tippkoormuse hajutamiseks (või jaotamiseks) ning suurte kommerts- või tööstusjaamade võimsusjuhtimiseks:

 • Toote kiire saadavus.
  Tõestatud töökindlus ja väikesed kasutuskulud.
 • Suur tõhusus ja funktsionaalne paindlikkus.
 • Väga kvaliteetne elektritootmine.
 • Hästi sissetöötatud teenindus ja kütuse tarneahel.
 • Valikulise, tehases integreeritava heitmete järeltöötluse võimalus vähendab tipptunnikasutuse heitmeid tundliku keskkonnaga paikades.

Meie 7,5 kW kuni 25 kW võimsuse ning õhk- ja vedelikjahutusega diiselgeneraatorite komplektid on traditsiooniliselt tugeva ehitusega ning pakuvad töökindlust eri rakendustes, alates hooldekodust kuni traadita teenusteni ja lõpetades põhivõimsusega eemalasuvate või ajutiste tarbimiskohtade jaoks.
Meie diiselgeneraatori komplektid võimsusvahemikus 35–500 kW, millel on PowerCommand, pakuvad laias valikus süsteemiomadusi, mida saab kohandada teie rakendusele sobivaks, kas siis turvatoite või põhivõimsuse tarbeks.
Meie PowerCommandiga diiselgeneraatori komplektid võimsusvahemikus 600 kW kuni 2,7 MW sobivad ka kõige nõudlikumatele turvatoite- või põhivõimsusrakendustele.

Diiselgeneraatorite koormustestimine

Teostame mobiilse 400 kW koormuspangaga diiselgeneraatorite koormuskatsetusi. Ühenduskaablite pikkus on 25 m.

Onan meregeneraatorid

Cummins Onan on tööstusharu tõeline liider laevageneraatori komplektide tootmises, samuti toodete tarnimises sõjaväele, lõbu- ja kaubalaevadele ning mõnedele maailma luksuslikumate jahtide tootjatele. Cummins Onani diisel- ja bensiinigeneraatori komplektid on võimsusvahemikus 4–99 kW. Need on töökindlad, töötavad sujuvalt ja vaikselt ning on varustatud uusimate juhtimis- ja diagnostikaseadmetega.

Maailma ookeanid, suured järved ja isegi Kariibi mere soojad veed on sageli looduse kõige hullemate tormide pesad. Ükskõik kas olete lõbusõidul või kaubalaeval – elektrikatkestus võib olla ärevust tekitav, kulukas ja isegi ohtlik. Siiski võib Cummins Onan anda teie käsutusse üle 70 aasta laevanduskogemusi seal, kus on oluline tagada usaldusväärne toide … loodusjõududele ja muidu karmidele tingimustele vaatamata.

 • 70 aastat laevaelektri kogemust
 • Kindel, sujuv ja vaikne töö
 • Uusimad juhtimis- ja diagnostikaseadmed
 • Lai valik diisel- ja bensiinigeneraatori komplekte

Cummins Onani tooteseeria Quiet Diesel™

Cummins Onani kaubamärk on teerajaja – me pakume vaieldamatult kõige uuenduslikumaid laevageneraatori komplekte, mis teevad laevasõidu lihtsamaks. Cummins Onani digiseeria generaatorikomplektid, kuhu kuuluvad ka Quiet Dieseli (QD™) mudelid, pakuvad nutikat toitelahendust, mille diagnostikainfo on kasutajale arusaadav. Meie isediagnoosivad süsteemid ja paindlik võrguteadete süsteem on lihtsalt nutikad ja lasevad teil seilata veelgi muretumalt.

Omadused

 • Cummins Onani diginäidik tähendab kasutajale arusaadavat diagnostikat, mis sisaldab ulatuslikku infot mootori ja vahelduvvoolugeneraatori kohta, süsteemikaitseomadusi ja tekstikuva
 • Oma tööstusharu kõige suurem volitatud turustajate/tarnijate tugivõrgustik
 • Cummins Onani uuenduslikus kavandus- ja arendusprotsessis kasutatakse tehnoloogiat müra ja vibratsiooni vähendamiseks
 • Optimeeritud paigaldussüsteem vähendab oluliselt vibratsiooni
 • Raske- ja kergveokid
 • Ehitus-, kaevandus-, põllumajandus- ja merendussektori masinad
 • Õli- ja gaasitööstus
 • Energia tootmine

Varuosad ja tarvikud

Et oleksite oma Cummins Onan laevageneraatori komplektiga jätkuvalt rahul, pakume täielikku valikut tarvikuid, varuosi, õlisid ja hoolduskemikaale. Pakkimisel jälgitakse, et varuosad on õiged ning seda, et neid oleks pardal mugav hoida. Mis veelgi olulisem – meie varuosad ja tarvikud on kohandatud täpselt teie mudeli tarvis. Kaasas on ka lisamaterjal (kasutusjuhend), kus on olemas täpsed juhised selle kohta, kuidas ja/või millal tarvikuid või varuosi tohib ja tuleb kasutada.

Tarvikud

Parima tulemuse tagamiseks soovitame tellida Cummins Onani tarvikud koos generaatorikomplektiga. Tarvikute loetelu näete konkreetse mudeli tehniliste andmete lehelt, mille leiate seda toodet tutvustavalt veebileheküljelt. Samuti võite tutvuda sobivate tarvikute kataloogiga allpool

Cummins Filtrationi lahendused on loodud selleks, et tagada optimaalne jõudlus ja usaldusväärsus, vähendades samal ajal kogukasutuskulusid ja toetades jätkusuutlikkust.

Diginäidikud

Cummins Onani diginäidikult saab korraga vaadata kasutajasõbraliku generaatorikomplekti kõiki hetkeandmeid, sealhulgas mootori ja vahelduvvoolugeneraatori täpseid andmeid. Samuti kuvatakse sellele diagnostilised andmed tekstina – nii on kasutajal lihtne generaatorikomplekti tööd jälgida.

Hooldus ja varuosad

Cummins Onani diginäidikult saab korraga vaadata kasutajasõbraliku generaatorikomplekti kõiki hetkeandmeid, sealhulgas mootori ja vahelduvvoolugeneraatori täpseid andmeid. Samuti kuvatakse sellele diagnostilised andmed tekstina – nii on kasutajal lihtne generaatorikomplekti tööd jälgida.

Hoolduskomplektid

Cummins Onani hoolduskomplektid sisaldavad Cummins Onani laevageneraatori komplekti hoolduskomponente mugavas hoiupakendis. Hoolduskomplekti kuuluvad kütusefiltrid, õlifiltrid, toorvee pumba rootorid, tsinkpulgad ning vahelduvvoolugeneraatori rihm.
Vajalike osade ja nende numbrite leidmiseks ei pea enam mõistatama, sest hoolduskomplekti abil saate teada, kas need komponendid on kontrollitud ja vastavad selle generaatorikomplekti variandile. Lõpuni kulunud hoolduskomplekti osade asemele saab vajaduse korral uued tellida. Tugevat pakendit saab kasutada laeva elektri- ja masinasüsteemi lisaosade hoidmiseks. Iga hoolduskomplektis oleva osa numbri saab järele vaadata generaatorikomplekti hooldussildilt.